IČP:1001965531

+420 604 374 364

Petr Záruba - úspěch v posledním závodě MČR Supermoto S1, Cheb

25.09.2011 11:00

Nová akvizice týmu Region racing, Petr Záruba #43, obsadil v první jízdě 3. místo, celkově byl čtvrtý. To mu zajistilo 4. místo celkově v republice v jednotlivcích a k tomu přidal 3. místo v MČR družstev.

Letošní ročník českého supermotového mistráku o víkendu vyvrcholil o víkendu posledním závodem, který se za účasti televize jel na nejhezčí trati v ČR v chebské Kartaréně. Za nádherného slunečného počasí se kromě závodů jednotlivců v Chebu rozdělovaly body i do mistrovství republiky družstev.

Petr Záruba:

„Start do první jízdy se mi povedl, ze třetího místa na roštu jsem jezdil třetí za Janouškem a Trávníčkem, a toto místo jsem si držel po celý závod. Za mnou byli M. Sitnianský Jr. a Jiří Boček, ale já se soustředil pouze na svoji jízdu, na co největší bodový zisk a na to, abych se vyvaroval jakýchkoli chyb, takže jsem oba udržel za sebou až do cíle.

Druhá jízda

Start byl opět dobrý, ale v první zatáčce mě zavřel Jiří Boček, došlo ke kontaktu a já jsem byl rád, že jsem to vůbec ustál. Bohužel jsem ale do závodu díky tomu vyrážel až jako sedmý. Lukáše Ducháčka jsem předjel hned v následující terénní sekci a pak jsem tlačil na M. Řiháka, ovšem při obrovské vyrovnanosti české supermotové špičky a praktické nemožnosti na chebské trati předjíždět znamenal každý pokus o předjetí riziko, do kterého jsem se nechtěl pouštět kvůli bodům do mistrovství republiky týmů. V cíli to bylo šesté místo, celkově tedy čtvrté a stejné místo jsem obsadil i v konečném hodnocení 2011.

Moje taktika přinesla ovoce i v týmech, neboť v mistrovství republiky týmů jsme společně s Václavem Schmidem (S2) a Dominikem Píšou (S3 Pitbike) skončili na pěkném třetím místě i přes to, že D. Píšovi v druhé jízdě praskl řetěz a ze třetího místa musel odstoupit.“

Konečné pořadí 2011:                   1. Trávníček, 2. Boček, 3. Řihák, 4. Záruba