IČP:1001965531

+420 604 374 364

O pohár Lysé Hory bojoval Sejkora

14.06.2017 08:31

Michal Sejkora má zasebou náročný závod, který se nakonec bohužel nevydařil. Závodil 10.6. ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Michal startoval ve třídě Hobby do 250ccm. Bohužel se vyplnila předpověď a celý den pršelo. Závod začal spanilou jízdou do Frýdlantu na náměstí, kde závodníky přivítal starosta. Závod byl vypsán na tři kola po 40km. V jednom kole byl jeden crosstest a jeden endurotest. V crosstestu závodníci okusili klády a skoky, v endurotestu dva těžké výjezdy. Přejezd vedl po kopci a kamenitých cestách. V prvním kole Michal zajel oba testy dobře, ten endurový pro něj byl náročnější.

Ve druhém kole se mu crosstest povedl, ale při endurotestu začaly problémy. Výjezdy byly podmáčené, pořadatelé pomáhali tahat závodníkům motorky, bez pádů se to také neobešlo. Sejkoru začala zlobit motorka. Přestala startovat. Po dvaceti minutovém čekání naskočila. Michal tedy mohl pokračovat, ale věděl, že nestihne být v cíli v limitu. Když přijel do cíle, byl diskvalifikován, protože překročil časový limit o třicet minut.

Fotogalerie: O pohár Lysé Hory bojoval Sejkora