IČP:1001965531

+420 604 374 364

Mistrovství České Republiky Quad a Side

24.04.2012 14:14

V neděli 22. dubna 2012 se jel závod v Mistrovství České Republiky Quad a Side v Horšovském Týně. Počasí se měnilo a tak není divu, že trať byla tvrdá, ale po děšti blátivá. Opět jste zde mohli vidět jezdce Lukáše Studeného a Tomáše Pikarta.

Lukáš a Tomáš se v kvalifikaci umístili na 2. místě. V první rundě byl Lukáš po startu druhý. Po jednom kole byl už ale na prvním místě. Šest kol do konce závodu byl Lukáš předjet německým jezdcem Stefanem Schreibrem, který Lukáše předjel právě v kvalifikační jízdě. Stefan s Lukášem si drželi minimální odstup, ale i tak vyhrál Stefana a Lukáš dojel jako druhý. Druhá rozjížďka byla pro Lukáše smolná. V první zatáčce došlo ke kolizi 5-ti čtyřkolek a Lukáš se převrátil. Vyjížděl jako předposlední. Zatnul zuby a nasadil zběsilé tempo a propracoval se na 4. místo. Celkově se umístil na 3. místě.

A o nic lépe nedopadl týmový kolega Tomáš Pikart. V první jízdě odstartoval jako třetí a brzy se dostal na místo druhé. Snažil se stáhnout vedoucího jezdce a to se mu také povedlo. „Už to vypadalo na jasné vítězství, když se ozvala rána a převodovka vypochodovala se 4kolky.“ jak nám napsal pan Tomáš Pikart starší. Tomáš bohužel už do další jízdy nenastoupil.