IČP:1001965531

+420 604 374 364

Michal Votroubek vyhrál v Nové Pace

08.04.2012 22:12

V sobotu 7.4. se jel 2. závod Přeboru SMS Pardubice v Nové Pace. Od nrána panovalo deštivé a chladné počasí. Pořadatelé trať před závody rekonstruovali, a tím pádem byla trať měkká a u po prvním tréninku se vyjely hluboké koleje, a to hlavně na doskocích skoků. V tomto závodě startoval Michal Votroubek (kat. OPEN) a Bohuslav Vaňous (kat. VETERÁN I). Bohuslavu Vaňousovi se se v tento den moc nedařilo. V 1. rozjížďce šel přes řidítka. A protože by v druhé jízdě jen kroužil, odstoupil ze závodu. Michal Votroubek, ale na této trati exceloval. Trať mu sedla a bylo to znát. Obě rozjížďky vyhrál bez větších problémů a to dokonce s větším náskokem. Michalovi gratulujeme a i Slávkovi děkujeme za reprezentaci teamu REGION racing cz.

Bohuslav Vaňous se vyjadřuje k pádu. "Po startu jsem se postupně z cca 5. místa prokličkoval ve 2.kole do vedení, které mi vzápětí vzal Miloš Buřival. Jeho tempu jsem s potížemi stačil. Pak jsem však v hluboké koleji z nedostatku plynu spadl. Předjel mě další rychlý jezdec z MMČR-veteránů Heřman. Pořadí se ustálilo a já kroužil stále s náskokem na 3. místě.  Postupně jsem se začínal poměrně rychle dotahovat na 2. v pořadí. Pak jsem však po jednom skoku škrtl pravou stupačkou o břeh (okraj) jízdní dráhy a letěl přes řidítka. Motocykl pokračoval dále (pana/orel) cca 40 m od místa kolize. Následky na motocyklu byly dost značné – ohlé řidítka, upevňovací  šrouby řidítek, nefunkční spojka atd. Rozjíždku jsem nedokončil."