IČP:1001965531

+420 604 374 364

Historicky první motokrosový závod pod hlavičkou ČSMS

24.03.2012 18:31

Datum 18.3 .2012 bylo pro nově vzniklou motocyklovou federaci ČSSM zlomové. Pod jeho hlavičkou se odjel první motokrosový závod, který měl ve znaku jeho logo. Jelo se za nádherného počasí na hodně těžké, ale bezchybně připravené trati v Pánově u Hodonína. Tedy na trati, kterých je v České republice jako šafránu. Její povrch je totiž písek a kdo nezajede na písku, nemá ve světě velkého motokrosu co pohledávat.Proto Jirka Jankovský zvolil právě tenhle okruh a za obrovské pomoci Martina Osičky připravili pro jezdce překrásnou závodní trať.
    Závod sice nebyl obsazen bůhvíjak silnou jezdeckou účastí, protože většině jezdců s licencí AČR nebyl start na tomto závodě, řekněme mírně, doporučen, přesto zde byla skoro kompletní česká špička motokrosařů. Filip Neugebauer, Jiří Čepelák, Marek Sukup, Petr Smitka, Filip Podmol, Jan Vondrášek nebo slovenští jezdci Martin Kohút a Tomáš Šimko byli ozdobou nedělních závodů, které se jely jako Kontrolní závod reprezentantů a Jirka Jankovský tento název nezvolil náhodně. V minulosti sloužily tyto závody jako zrcadlo nastavené jezdcům po zimním spánku a podle předvedených výkonů jednotlivých jezdců si trenéři lehce udělali obrázek o výkonnosti jednotlivých závodníků. V nejsilnější třídě dominoval Filip Neugebauer a nedal nikomu ani náznakem šanci na to, aby se byť jen jediné kolo vozil na čele závodnického pelotonu. Třikrát zvítězil stylem start cíl a zaslouženě si dojel pro 5000 Kč připravených pro celkového vítěze.Jirka Čepelák si dojel pro celkově druhé místo a pro další ,, tučnou“ finanční injekci a třetí místo zbylo na Slováka
Martina Kohúta. V MX dvojkách zvítězil Martin Finěk, druhý dojel Jankovského odchovanec Filip Podmol a na třetí příčku vystoupal Tomáš Šimko.
Třída 125 ccm junior do 19 ti let se stala kořistí Filipa Podmola a Filip předvedl, kudy vede cesta na stupně vítězů. Dřina, dřina a zase jen dřina společně s konceptem tělesné a jezdecké přípravy může jezdce posouvat do čela závodních statistik. Druhý skončil Matěj Hejhal a pro třetí místo pak dokroužil Dušan Drdaj . Nováček v této kubatuře, další z odchovanců Jirky Janovského, Jan Vondrášek ,vyrobil ke své nelibosti několik jezdeckých chyb a zbyla na něj
pouze ,, bramborová placka“. Příští rok bychom určitě chtěli závody tohoto typu zopakovat a už teď víme, co musíme
zlepšit, aby závody byly ještě lepší, než v letošním roce.