IČP:1001965531

+420 604 374 364

Großenhain ADAC DE - Erik Provazník

22.05.2012 14:13

V německém Großenhainu se tento víkend (19.-20.5) jel druhý závod seriálu Mezinárodního německého šampionátu v Supermotu 2012. Počasí přálo a tak se sjelo mnoho závodníků i diváků. Team REGION racing cz zde zastupoval Erik Provazník ve třídě S1. Z českých jezdců jste mohli vidět Milana Sitnianského jr, Pavla Kejmara, Kamila Berku, Aleše Cikánka, Zdeňka Jaroše a na "kukandu" přijel Petr Vorlíček.

Během sobotního dne probíhaly tréninky a kvalifikace, v které se Erik Provazník umístil na 18. pozici. V neděli už byl na programu jen jeden trénink a samotné závody. V první rozjížďce se po startu se Erik probojoval na pěkné 13. místo. Půl kola se honil s Pavlem Kejmarem, který po pádu v prvním kole, měl většinu jezdců před sebou. Nakonec Erik dojel osmnáctý, kvůli defektu zadního kola. Druhá jízda byla velmi podobná té první. Erik se pohyboval na čtrnácté pozici. Tlačil na jezdce před sebou a pro diváky to byl velmi atraktivní souboj. Erik jezdce předním v posledním kole předjel a do cíle zbývalo pár zatáček. Bohužel Erik v terénu jel mimo hlavní kolej. Projel nakropeným místem a při výjezdu na asfalt se smekl. I když motocykl co nejrychleji zvedl, opět z toho bylo osmnácté místo.

Erikovi gratulujeme a děkuje za reprezentaci teamu REGION racing cz.