IČP:1001965531

+420 604 374 364

1. závod Vysočina MX cup 2012

10.04.2012 14:54

V sobotu 7. dubna se jel v Dalečíně I. první závod seriálu Vysočina MX cup 2012. Závodu se zúčastnil Dominik Procházka (MX GP), Martin Smolík (MX GP), Viktor Špaček (Veterán A), Břetislav Halberštat (MX 2 Hobby) a Pavel Nedorost (MX GP). Počasí o víkendu bylo opravdu chladné, ale mnoho jezdců to neodradilo v závodění.

Dominik Procházka závodil v kategorii MX GP. V obou jízdách měl problémy se startem. V 1. jízdě vystartoval ze zadu, ale během závodu se dostal na 3. místě. V 2. rozjížďce si pro změnu na startu zašlápl motorku, a tak opět musel bojovat. I v druhé jízdě dojel třetí, a tak se celkově umístil na 3. místě.

Břetislav Halberštat závodil v kategorii MX 2 Hobby. Dopoledne se mu jelo výborně, ale při najíždění na startovní rošt do 1. rozjížďky mu na jeho motocyklu přestala fungovat spojka. Břetislav odstartoval poslední a do cíle dorazil na 23. místě. V 2. rozjížďce už byla spojka funkční, ale Břéťovi se nepovedl start a své soupeře těžce předjížděl, umístil se n a14. místě. Celkově se Břetislav umístil na 17. místě.

Martin Smolík startující v kategorii MX GP se celkově umístil na 5. místě, Pavel Nedorost startující ve stejné katgorii jako Martin se umístil 8. místě. V kategorii MX 2 Hobby, která byla nejobsáhlejší kategorií tohoto závodu, se v ní Břetislav Halbeštat umístil na 17. místě z 33 jezdců. A to není zase tak špatné. A v kategorii Veterán A se na krásném 5. místě umístil Viktor Špaček.

Všem jezdcům z teamu REGION racing cz gratulujeme a děkujeme za jejich reprezentaci.