IČP:1001965531

+420 604 374 364

1.závod MMČR AČR v Supermotu

17.05.2012 13:32

Autodrom Vysoké Mýto byl tento víkend (12.-13.5.) svědkem prvního závodu MMČR v Supermotu pod AČR. Zatímco se v sobotu pouze trénovalo, v neděli už byla na programu kvalifikace a závody. Z teamu REGION racing cz se ve třídě S3 Veteran Cup 40+ objevil Pavel Provazník (#66), v nejpočetnější třídě S2 OK Trans Praha tým reprezentoval Radek Grulich (#94) a Lukáš Hlaváč (#52); v S1 No. 118 Cup se představil Erik Provazník (#140) a Zdeněk Mikšovský (#23).

Pavel Provazník obsadil ve třídě S3 Veteran Cup 40+ v první jízdě 6. místo a ve druhé jízdě 5. místo. Celkově se umístil na páté pozici. V této kategorii vyhrál Lovětínský Jiří, druhý byl Sitnianský Milan a třetí Majer Roman.

Ve třídě S2 OK Trans Praha zazářil Radek Grulich. Jak v první, tak v druhé jízdě dojel na 1. místě. Vyjel si náskok bezchybnou a bravurní jízdou. Lukáši Hlaváčovi se bohužel už tolik nedařilo. V první jízdě dojel na 17. pozici a v druhé jízdě během prvního kola. Lukáš motorku zahodil a dostal nohou od projíždějícího závodníka, který se nestačil vyhnout. Lukášovi se motala hlava, a tak raději ze závodu odstoupil.

Zdeněk Mikšovský a Erik Provazník startovali ve třídě S1 No. 118 Cup. V kvalifikaci Zdeněk zajel osmý nejrychlejší čas a Erik pátý nejrychlejší start. Zdeňkovi se v první jízdě příliš nepovedl start a dojel na 10. místě. Erik odstartoval jako třetí a na této pozici se držel celý závod až do cíle. Erikovi při závodě na záda dýchal Lukáš Ducháček, který ale Erika nepředjel. Druhá rozjížďka byla pro team REGION racing cz smolná. Nejdříve Eriku Provazníkovi selhal motocykl, a i když mu byla přivezena motorka jiná, musel, ze závodu odstoupil. Celkově se umístil na 10. místě. Zdeňkovi se povedl start a držel se na 5. místě. Přibližně v půlce závodu bohužel upadl na hlinitém terénu při soupeření s jiným jezdcem. Kvůli bolesti v stehenní kosti odstoupil ze závodu. A umístil se celkově na 14. pozici.

Jezdcům z teamu REGION racing cz gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Pokud se Vám tento víkend na závodech nesadařilo, nevěšte hlavu, mnoho závodů je ještě před námi. Další závod  MMČR AČR v Supermotu se jede 10. června v Chebu.