IČP:1001965531

+420 604 374 364

1. MM ČR quad a side - Kramolín

17.04.2012 12:33

První závod MM ČR v Kramolíně v quad je za námi. Jel se v neděli 15. dubna. Opět náš team REGION racing cz reprezentoval Lukáš Studený a Tomáš Pikart. Až na drobný déšť a nepříjemnou zimu, byla trať i zázemí perfektní. Tomáš Pikart se opět v kvalifikaci umístil na prvním místě. Ale opět mu problém dělaly starty. V 1. rozjížďce vyjel úplně poslední. Během dvou kol byl už čtvrtý, ale nemohl se dostat dál. V půlce závodu postoupil na třetí místo a tlačil na druhé. Jezdec na druhém místě si hlídal stopu a Tomáš tedy dojel na třetím místě. V druhé rozjížďce se Tomášovi konečně povedl start. Po první zatáčce vyjížděl z druhé pozici. Před Tomášem byl soupeř o pět let starší a oba si vyjeli rychlý náskok a nasadili pěkné tempo. Bohužel asi pět minut před koncem závodu selhala technika. Zklámání umocňovalo to, že Tomáš měl velký náskok a především před soupeři, kteří mu minulý rok ujížděli.

V neděli startoval již zmiňovaný Lukáš Studený. Ten si pochvaloval zkušenosti nabyté ze zahraničních závodů. V kvalifikaci se umístil na 2. místě. V 1. rozjížďce byl Lukáš po startu třetí, během tří kol byl už na místě druhém. Kolem 14. minuty se Lukáš pohyboval n a1. místě. Poté se na lavici stala nehoda a závod byl ukončel, v této době byl Lukáš na 2. místě. V 2. rozjížďce byl po startu dvě kola na druhém místě. V posledních čtyřech kolech se Lukáš dostal na první místo a tak i dojel do cíle. Celkově se tedy umístil na 1 místě z 33 jezdců.